برگزاری کارگاه آموزشی معاونین و مدیران اداری و مالی با عنوان آشنایی با حسابرسی و کنترل داخلی

۰۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۳ کد : ۳۲۶۴۰ اخبار و رویدادها اطلاعیه‌‌ها و رهنمودها
تعداد بازدید:۸۱
دومین کارگاه آموزشی معاونین و مدیران اداری و مالی با عنوان آشنایی با حسابرسی و کنترل داخلی به پیشنهاد اداره کل حسابرسی داخلی توسط مرکز آموزش های حرفه ای مدیران و کارکنان در مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید
برگزاری کارگاه آموزشی معاونین و مدیران اداری و مالی با عنوان آشنایی با حسابرسی و کنترل داخلی

دومین کارگاه آموزشی از سری دوره های پیشنهادی اداره کل حسابرسی داخلی دانشگاه با حضور معاونت محترم برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه و معاونین و مدیران اداری و مالی با عنوان آشنایی با حسابرسی و کنترل داخلی با همکاری مرکز آموزش های حرفه ای مدیران و کارکنان و تدریس جناب آقای ایرج مظفری در مورخ 1401/11/03 در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید.

 

آقای مظفری در خصوص جایگاه دانشگاهها و مراکز علمی در مقررات نظام مالی و اداری کشور و تاریخچه پیدایش هیات امنا و قوانین مربوطه و تعاریف نیاز به کنترل داخلی و نحوه ارتباط کلی انواع کنترل داخلی با انواع حسابرسی سخنانی ایراد نمودند.

جناب آقای دکتر نوحه گر در خصوص اهمیت حسابرسی و نیاز حضور در کلاسهای آموزش سخنرانی نمود.

 جناب آقای مظفری در  مورد عناوین و سرفصلهای مرتبط با قوانین و مقررات مالی و تخلف مالی توضیح دادند.

در پایان جناب آقای سروری با ذکر مصادیق ، موراد یادشده را برای معاونین و روسای حسابداری حاضر در کارگاه آموزشی مطرح نمودند.

اداره کل حسابرسی داخلی با عنایت به بررسی‌های این اداره کل و گلوگاه‌های شناسایی شده بر اساس یافته‌ها و مشاهدات عینی، عناوین دوره‌های آموزشی ذیل در راستای افزایش توانمندی‌های دانشی و شایستگی‌های حرفه‌ای صاحبین خرج در دانشگاه و ساختار مجموعه مالی ایشان یا به تعبیری رؤسای محترم دانشکدگان، دانشکده‌ها، واحدها، مراکز و مدیران کل ستادی به اتفاق معاونین محترم اداری و مالی یا اجرایی و رئیس حسابداری را نیاز سنجی نموده و طبق زمان بندی با کارگاه آموزشی " آشنایی با قوانین و قواعد عمومی قراردادها" آغاز گردید.

اولویت دوره‌ها به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

۱- آشنایی با قوانین و قواعد عمومی قراردادها؛

۲-آشنایی با حسابرسی و کنترل داخلی به همراه بیان برخی مصادیق در دانشگاه؛

۳-دوره آشنایی با مسئولیت مدنی مدیران؛

۴- آشنایی با قوانین و مقررات حاکم بر معاملات دولتی، مناقصات و مزایدات.

جهت دریافت فایل آموزشی کنترل داخلی اداره کل حسابرسی داخلی از طریق لینک زیراقدام فرمایید


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: اداره کل حسابرسی داخلی حسابرسی عملکردی حسابرسی داخلی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.